5 трендів Web Design на 2022-23

Той, хто хоче бути затребуваним і високооплачуваним дизайнером, повинен пам’ятати про “три кити” успіху в цій сфері: Всі ваші дизайнерські рішення мають бути зручними, інтуїтивно зрозумілими та логічними для користувача. 

Насамперед потрібно думати не про те, як вразити замовника, начальника чи конкурента, а про те, як вирішити завдання бізнесу та подбати про користувача. Візуальна привабливість.

  • VR та AR 

Пандемія дала сильний поштовх для розвитку віртуальної та доповненої реальності. Якщо раніше це було щось далеке та загадкове, то сьогодні – зручне та практичне.

До пандемії акцент робився на використанні VR і AR технологій в ігровій промисловості. Зараз майже кожна компанія намагається впровадити ці можливості для зручності своїх користувачів. За допомогою смартфонів люди вже можуть “приміряти” речі в інтернет-магазинах, придивлятися – чи впишуться нові меблі в кімнату, дарувати близьким “оживаючі” фотографії тощо.

У перспективі VR та AR технології продовжать широко використовуватись у сфері архітектури, медицини, б’юті-індустрії, науково-дослідних роботах.

Якщо ви хочете освоїти таку цікаву та перспективну професію як VR чи AR дизайнер, вам потрібно розуміти, у чому різниця між цими напрямами, якими інструментами потрібно володіти та де можна презентувати свої роботи.

Термінологія

Віртуальна реальність (VR, virtual reality) копіює справжню реальність, але не дає можливості з нею взаємодіяти. Все в VR створено дизайнерами та розробниками.

Доповнена реальність (AR, augmented reality) дає можливість взаємодіяти з дійсною реальністю та “використовувати” віртуальні об’єкти.

Наприклад, коли людина вивчає підводний світ, сидячи вдома на дивані – це віртуальна реальність. А коли шукаєте місце у своїй кімнаті для віртуального крісла через екран смартфона – це доповнена реальність.

Які інструменти для роботи вам потрібні?

Для прототипування та створення макета:

  • A-Frame – бібліотека для зручної підготовки елементарних інтерактивних сцен у VR, простих команд з універсальними обов’язками.
  • Unity – функціональне та потужне міжплатформне середовище для створення повноцінних VR-проєктів.

Для моделювання:

  • MagicaVoxel – це безкоштовний додаток для роботи з вокселями, який експортується у формат .obj.
  • TinkerCAD – безкоштовна онлайн-програма для 3D-моделювання, яка працює у веб-браузері та дозволяє генерувати прості тривимірні фігури.
  • Blender – вільне професійне та програмне забезпечення для створення тривимірної комп’ютерної графіки. Передбачає засоби моделювання, скульптингу, симуляції, анімації, постобробки, монтажу відео зі звуком, рендерингу, компонування за допомогою «вузлів», створення 2D-анімацій.

Для тестування:

  • Fishbowl VR – це VR-платформа, яка дозволяє перевірити ваш продукт у дії.

Де можна презентувати свої роботи, щоб знайти замовників?

Дизайнер-початківець може публікувати свої перші роботи безпосередньо в додатках для створення 3D контенту, в тематичних групах та на YouTube.

Можна намагатися створювати різні маски для Instagram, Facebook, Snapchat. Таким чином, ви можете зацікавити величезну кількість людей, серед яких точно знаходяться ваші потенційні клієнти.

  • Анімація

Здавалося б, що нового в анімаціях? Але пригадаймо, наскільки доцільним було використання анімацій ще кілька років тому.

Перевантажений динамічними елементами сайт зависав, завантажувався довго, повільно реагував на дії потенційних користувачів.

Зараз є можливість використовувати бібліотеки на кшталт Lottie Files, а пропускна спроможність мережі збільшилася. Як наслідок – анімації більше не уповільнюють роботу сайту. 

Розробникам не потрібно вибирати між креативністю та якістю, а сучасні користувачі вже очікують побачити динамічну “картинку”.

У вигляді анімації буде представлена ​​інфографіка, більшість функціональних елементів сайтів для спрощення користувальницького досвіду.

Інструменти для створення анімацій:

  • OpenToonz
  • Spine (є пробна версія)
  • Piskel
  • Aseprite (є пробна версія)
  • Pencil2D
  • DigiCel FlipBook (є пробна версія)
  • Synfig Studio та інші.
  • Імерсивне прокручування сторінки

Коли користувач потрапляє на сайт, важливо – в якій послідовності він отримує інформацію, наскільки утримана його увага та чи вдається підштовхнути його до цільової дії.

Одним із найефективніших рішень для цього завдання стало використання імерсивного прокручування сторінки. Javascript дозволяє створити такі моушн-анімації, які плавно і креативно проведуть користувача по сайту до потрібної дії, дозволять створити цікаву розповідь і керувати увагою кожного клієнта.

Це одна з причин зростання популярності мови JS у світі IT!

  • Яскравість, креативність та асиметрія

Тренди дизайну дуже циклічні. І якщо нещодавно у тренді був мінімалізм, спокійні нюдові відтінки, натуральність, неоморфізм та природність, то тепер час кислотних кольорів, градієнтів, зернистості та бруталізму!

Повертаються постери з 90-х, колажі, “відсутність” композиції та сміливість у самовираженні.

Подбайте про те, щоб користувач не занудьгував на вашому сайті. Але й щоб не заплутався в креативі.

  • Типографіка

Шрифт здатний на більше, ніж просто донести інформацію. Він може стати основним елементом дизайну.

Не бійтеся ризикувати – “грайтеся” з розміром, товщиною букв, згинайте слова, вигадуйте незвичайні положення букв, поєднуйте текст з іншими графічними елементами.

Особливою популярністю користуватиметься мікс із тексту, фотографій та ілюстрацій.

Ще один тренд, про який потрібно пам’ятати – це збільшення міжлітерного інтервалу. Розтягнутий текст виглядає чисто, просторо та стильно. Але використовується цей прийом лише для заголовків, логотипів та великих акцентних елементів. Основний текст повинен зберігати свою головну функцію – зручність читання.

Охопити всі тренди одразу дуже складно! Але треба з чогось розпочати.

Якщо ви тільки плануєте освоїти цей цікавий напрям, приєднуйтесь до курсу Web Design в A-Level! 

Ми окремо зупиняємось на особливостях графічного дизайну, створенні односторінкових сайтів та інтернет-магазинів, мобільних додатків та інших цікавих відгалуженнях дизайну. 

На курсі ви зможете визначити, в який бік хочете рухатися. А в майбутньому зможете не лише стежити за трендами, а й, можливо, брати участь у їхньому створенні!

А якщо ви вже працюєте дизайнером – стежте за нашими статтями! Ми регулярно публікуємо найактуальніший та найкорисніший контент. 

Якщо вам є що додати – пишіть в коментарях. Завжди раді почути вашу професійну думку!

Коментарі